Jdi na obsah Jdi na menu
 


NHL a Liga Mistrů v Praze

9. 10. 2008

Hokejoví nadšenci se o prvním říjnovém víkendu konečně dočkali a nejslavnější hokejová soutěž světa zahájila novou sezonu dvěma utkáními v pražské O2 aréně. Ačkoliv původní hlavní tahák tohoto galapředstavení Jaromír Jágr v průběhu letní přestávky odešel do ruského Omsku, zájem o zápasy mezi newyorskými Rangers a Tampou Bay byl i tak obrovský a hlediště bylo oficiálně v obou případech vyprodané, byť volných sedaček bylo vidět poměrně dost. V sobotu i v neděli bylo jasně patrné, že se jedná o první ostrá utkání v sezoně a do hry se tak vloudila řada nepřesností a špatných přihrávek a ani gólové hody se v žádném případě nekonaly, neboť obě střetnutí skončila 2:1 ve prospěch New York Rangers. Řada fanoušků tak nešetřila slovy kritiky, protože za své nemalé peníze neviděli žádnou úchvatnou hokejovou zábavu, ale spíše průměrná utkání dvou ještě ne zcela sehraných mužstev. Čeští fandové tak nebyli svědky nijak oslnivého hokeje, nicméně sledovat rozdíly v zámořském a tuzemském pojetí nejrychlejší kolektivní hry na světě bylo bezesporu zajímavé, příjemnou změnou byl i čistě bílý led, jenž ostře kontrastuje s extraligovými kluzišti, doslova posetými širokou škálou petrobarevných reklam.

Ve štředu 8.října se pak do O2 arény vrátila domácí Slavia, ovšem nikoliv k etraligovému souboji, nýbrž k premiérovému střetnutí ve zcela nové Lize Mistrů proti švédskému vicemistrovi z Linköpingu. Čistý led, nepřipomínající klaunský kostým, sice v libeňské hale zůstal, kvalitní evropský hokej však do hlediště přilákal o poznání méně fanoušků než veleslavná NHL a něco málo přes čtyři tisícovky platících diváků rozhodně není pro vedení pražského klubu dobrý výsledek. Hokej se hraje pro diváky a ti, co přišli, nemuseli litovat, neboť se hrál svižný hokej s množstvím šancí na obou stranách a s o poznání větším přísunem branek, než tomu bylo v sobotu a v neděli. Domácím vstup do prestižní soutěže vyšel a po závěrečné siréně se mohli radovat z vítězství v poměru 4:2.

Redakční tým "Jenčostránek" ve složení nenadějný reportér a krásná fotografka byl přítomen sobotnímu startu NHL i premiéře Slavie v LM, a tak si i vy můžete prostřednictvím naší fotogalerie alepoň částečně vychutnat atmosféru obou utkání.

fotogalerie: TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK RANGERS

fotogalerie: HC SLAVIA PRAHA - LINKÖPINGS HC
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář